Рада ЄС прийняв директиву, що стосується роботи криптовалютных компаній в Європі. Документ оновлює законодавство Європейського Союзу по боротьбі з відмиванням грошей, зокрема в області «ризиків, пов’язаних з електронними валютами». Нові правила спрямовані на зменшення анонімності як користувачів, так і транзакцій. Крім того, від криптовалютных майданчиків тепер вимагається дотримання правил KYC. Тим часом, високопоставлений представник ЄЦБ закликав до відокремлення криптобизнеса від індустрії традиційних фінансів.

«Зміцнення «Правил ЄС щодо запобігання відмивання грошей і фінансування тероризму» було оголошено головною метою змін, прийнятих у рамках «плану дій», запущеного після терористичних нападів на Європу в 2016 році. У новій директиві передбачається «припинення фінансування злочинців, без перешкоджання нормальному функціонуванню платіжних систем», – йдеться в повідомленні прес-служби Ради.

Поправки до Директиви ЄС 2015/849 Європейського парламенту та Ради від 20 травня 2015 року були прийняті без обговорення на засіданні Ради із загальних питань в понеділок. Цей крок слідує за угодою з Європарламентом в грудні 2017 року. У квітні цього року депутати Європарламенту проголосували за підтримку дій щодо «більш жорсткого регулювання криптовалют».

Основні зміни пов’язані з усуненням «ризиків, які несуть віртуальні валюти», шляхом прийняття заходів по зменшенню анонімності як для криптотрейдеров, так і для транзакцій криптовалют. Згідно з текстом змін, оператори бірж, здійснюють обмін віртуальних і фіатних валют, а також провайдери гаманців будуть зобов’язані виявляти підозрілі активності.

У директиві зазначається, що влада повинні мати можливість контролювати використання криптовалют через ці платформи, а національні підрозділи фінансової розвідки повинні мати доступ до інформації, що дозволяє їм пов’язувати криптоадреса з особистістю їх власників.

Автори ініціативи визнають, що перераховані заходи не до кінця вирішують проблему анонімності. Ці правила повинні бути деталізовані державами-членами, у яких є 18 місяців для додавання положень цієї директиви у свої національні законодавства. Як тільки це відбудеться, криптовалютные біржі по всьому ЄС будуть зобов’язані дотримуватися більш суворі правила боротьби з відмиванням грошей (AML) та фінансуванням тероризму (CTF), в тому числі шляхом запровадження повної верифікації клієнтів на своїх платформах.

Деякі компанії вже зробили кроки в цьому напрямку. Localbitcoins, популярна P2P-біржа, нещодавно оновила своє угода. Представники майданчики визнали, що зміни були внесені в основному з-за нових правил ЄС. Адміністрація платформи зазначає, що іноді можуть виникати ситуації, коли клієнту необхідно надати своє посвідчення особи. До таких ситуацій належать: перевищення певних лімітів на торгівлю з використанням реклами, розслідування у справі про шахрайство, а також злом і відновлення облікового запису. Нова угода вступить в силу в протягом місяця.

Визначення віртуальних валют

Рада ЄС заявляє, що «віртуальні валюти не слід плутати з електронними грошима». В його директиві зазначається, що, хоча кріптовалюти можуть використовуватися в якості платіжного засобу, вони можуть також служити іншим цілям та знаходити більш широке застосування. Наприклад, використовуватися як засіб обміну, інвестицій і для зберігання капіталу.

Було представлено визначення «віртуальних валют», в якому вони позначаються як «цифрове подання цінності, яке не виробляється та не забезпечується центральним банком або державним органом». У директиві також зазначається, що кріптовалюти не прив’язані до законних традиційним валют і не мають юридичного статусу фіатних грошей, але приймаються фізичними чи юридичними особами в якості засобу обміну. Кріптовалюти можуть передаватися, зберігатися і продаватися в електронному вигляді, йдеться в документі.

Рада також визначив провайдерів гаманців як «організації, що захищають приватні криптографічні ключі від імені своїх клієнтів, з метою зберігання і передачі віртуальних валют». Згідно з документом, національні влади повинні забезпечити реєстрацію або ліцензування провайдерів гаманців, поряд з операторами криптобирж.

Директива також вносить зміни щодо використання анонімних передплачених банківських карт, щоб «позбавити терористів цього засобу фінансування». Поріг обов’язкової ідентифікації їх власників був знижений до 150 євро. Верифікація особистості також у випадках транзакцій з віддаленими платежами, що перевищують 50 євро.

Відокремлення криптовалютной індустрії

У той час як Брюссель посилює спостереження за криптовалютными транзакціями, представник ЄЦБ пропонує відокремити криптовалютную індустрію від сфери традиційних фінансів. Згідно з повідомленням Reuters, високопоставлений представник Європейського ЦБ заявив, що банки повинні відокремлювати будь-які види діяльності, пов’язані з віртуальними валютами, від інших операцій і навіть підтримувати їх капіталом для зниження ризиків. Чиновник також закликав до регулювання емітентів криптовалют і токенів, бірж і будь-якого банку або клірингової організації, пов’язаних з ними.

«З-за високої волатильності віртуальних валют може здатися доцільним, щоб будь-яка торгівля ними підтримувалася достатніми рівнями капіталу і була відділена від інших торгових та інвестиційних операцій», – сказав член правління ЄЦБ Ів Мерш (Yves Mersch) на конференції в Туреччині в цей понеділок.

Він додав, що криптовалютный ринок ще занадто малий, щоб поставити під загрозу фінансову стабільність, але попередив, що ситуація може змінитися. Мерш підкреслив, що «необхідно зрозуміти, повинна бути відділена яка-небудь діяльність з віртуальними валютами, здійснювана інфраструктурами фінансового ринку».

Источник: bits.media