За останні кілька місяців численні ЗМІ писали про те, що для вчинення однієї біткойн транзакції необхідно затратити електрики стільки ж, скільки витрачає середньої американський будинок більш ніж за тиждень. Точні дані, скільки споживає кожна біткойн транзакція складно підрахувати, що із-за різної ефективності обладнання, використовуваного майнерами. Незважаючи на це, ряд аналітиків спробували оцінити споживання енергії для обробки транзакцій биткойна.

Індекс споживання енергії биткойна

Багато ЗМІ недавно стверджували, що кожна біткойн-транзакція використовує кількість енергії можна порівняти з тим, яке потрібно для забезпечення електроенергією одного американського будинку протягом тижня. Свої дані в цьому питанні вони брали з сайту Digiconomist.

На момент написання цієї статті, сайт Digiconomist показує, що кожна біткойн-транзакція споживає 276 квт / год, що дорівнює споживанню електроенергії одного американського домогосподарства протягом 9,32 дня. Також на сайті вказано, що біткойн використовує 0,12% всього світового споживання електроенергії.

Digiconomist визнає, що «незважаючи на те, що загальний коефіцієнт хешування мережі можна легко вирахувати, неможливо сказати, що це означає з точки зору споживання енергії, оскільки немає центрального регістру всього майнінг обладнання (і його точного споживання енергії)». Digiconomist назвав свій сайт — «індекс споживання енергії биткойна» (ИПЭБ) в якості основи для оцінки.

Аналітики розходяться в своїх оцінках щодо споживаної електроенергії на одну біткойн-транзакцію. ИПЭБ намагається розрахувати загальні доходи від видобутку в доларах США, вважаючи, що «на кожні 5 центів, витрачених на експлуатаційні витрати … споживається 1 квтг» і що кожен майнер «витрачатиме 60% своїх доходів на експлуатаційні витрати. Потім це все перетворюється у витрати на споживання, що і дає оцінку, отриману ИПЭБ.
Хоча багато ЗМІ рекламують оцінки ИПЭБ як факти, криптовалютное спільнота не досягла консенсусу щодо точності ИПЭБ як засобу для оцінки загальних витрат електроенергії в мережі.

Аналітик Марк Беванд не згоден з ИПЭБ висловлюючи своє переконання в тому, що ИПЭБ, не може точно відслідковувати швидкість, з якою технологічні інновації приходять на ринок майнінг обладнання, тим самим підвищуючи ефективність мережі. Виходячи з цього Беванд вважає, що алгоритм та оцінки лежать в основі ИПЭБ сильно перебільшені.

Antminer S9 витрачає 16% своїх доходів на оплату електроенергії

Пан Беванд стверджує, що ИПЭБ робить неправильне припущення про те, що 60% доходів від майнінгу йдуть на оплату електроенергії. Він стверджує, що це цифра взята з повітря, грунтуючись на неправильно інтерпретованих оцінках Томасо Астея опублікованих у 2016 році.

Доповідь Томасо Астея припускає, що середні витрати на видобуток криптовалют становлять 55% від загального доходу майнер. Однак Астея не розкриває подробиць підрахунку своєї оцінки. І щоб бути більш консервативним, середній відсоток розрахунку індексу витрат (спочатку) встановлений на рівні 65%.

Марк Беванд провів власне дослідження в травні 2017 року, в якому він визначив, що
Antminer S9 витрачає лише 16% своїх доходів на електроенергію, що ще раз доводить, наскільки безглуздими стають оцінки ИПЭБ зі своїми 60%.

Виходячи з доповіді Беванда, верхня оцінка споживання електроенергії мережі биткойна дорівнює 6,78 ТВт-год/рік, а нижня — 2,85 ТВт-год/рік, що вказує на те, що ймовірне споживання мережі біткойн становить 4,12 — 4,73 ТВт-год/рік.

За цими розрахунками цієї електроенергії вистачило б на забезпечення 1 американського будинку протягом 3,47 днів.

Источник: blockru.com