У щорічному листі інвесторам співзасновник Google Сергій Брин заявив, що зростання потреби індустрії майнінгу в обчислювальній потужності поряд з іншими факторами викликав «бум обчислювальних ресурсів». Брін зазначив, що обчислювальна потужність самої Google за останні 20 років збільшилася в 200 000 разів.

Брін пише:

Обчислювальна потужність збільшилася завдяки зростанню попиту, викликаного прогресом графіки в іграх і, що дивно, завдяки створенню алгоритмів докази виконання роботи, які прекрасно поєднуються з відеокартами. Ці алгоритми присутні в деяких провідних сучасних криптовалютах, таких як эфириум.

В останні роки відеокарти розкуповувалися як гарячі пиріжки, в тому числі з причини їх затребуваності в секторі майнінгу. Курси акцій виробляють їх компаній Nvidia і AMD значно зросли в період криптовалютного буму. При подальшому обвалі криптовалютных ринків позиції Nvidia виявилися міцнішими.

Брін вказує на два рушійних чинника. По-перше, як він образно виражається, це «безперервне гудіння закону Мура». Закон Гордона Мура — це емпіричне спостереження, згідно з яким у сучасному формулюванні) «кількість транзисторів, що розміщуються на кристалі інтегральної схеми, подвоюється кожні 24 місяці». Іншим рушійним фактором Брін називає «революційні зміни у справі машинного навчання, які відбувалися протягом останнього десятиліття».

В даний час Google вивчає перспективи технології блокчейн і здійснює власні розробки. У березні інтернет-гігант оформив патент на захищений від проникнення журнал обліку (tamper-evident log), здатний зберігати підпису та відстежувати зміни даних.

У патентному документі сказано:

Метод полягає в тому, що електронний пристрій додає шуканий блокчейн новий блок, зв’язуючи новий блок як з існуючим блоком, так і з блоком другого блокчейна, який ідентифікується за допомогою створення підпису для нового блоку, створеного на першій і другій підписах, і асоціює підпис з новим блоком. Шуканий блокчейн і другий блокчейн можуть бути частиною клітинної решітки.

Проте прес-секретар Google повідомив Bloomberg, що «поки занадто рано говорити про будь-практичному використанні цієї моделі або планах використання».

Незважаючи на розробки в області блокчейна, не можна сказати, що компанія Google абсолютно доброзичлива до цифрових валют. Нещодавно вона заборонила рекламу криптовалютных продуктів і послуг.

Источник: coinspot.io