Девід Ворик, який курирує розробку кріптовалюти Siacoin (SC), також управляє власною виробничою компанією Obelisk, яка в найближчі тижні збирається випустити свій перший ASIC-майнер. У пості The State Of Cryptocurrency Mining Ворик резюмував те, що дізнався при спробі впровадження новинки на ринок, і поділився своїми роздумами про майбутнє криптовалютного майнінгу.

Він ретельно аналізує технічні аспекти криптовалютной індустрії і розкриває деякі брудні секрети цієї галузі. Мабуть, найважливіша частина поста — порівняння ASIC-майнер з грошовими друкованими верстатами.

Ворик пише:

Добре фінансована і максимізує прибуток компанія збирається продавати «друкарську машину» за великі гроші, ніж могла б отримати, якщо б сама займалася майнингом.

Такий висновок Ворика пов’язаний з його припущеннями про те, що виробники таємно займаються майнингом за допомогою нових пристроїв, перш ніж ці майнеры потрапляють в широкий доступ.

В якості прикладу він наводить ситуацію з майнером Monero для алгоритму cryptonight. Згідно з його джерелами, ці машини добували Monero протягом майже року, перш ніж були представлені публіці. Ворик також написав, що в свій час керівні фігури Monero звинувачували ботнети, захоплюючі комп’ютери користувачів, в тому, що хешрейт цієї кріптовалюти зріс, а потім були змушені переробити цю історію, коли компанія Bitmain випустила Antminer X3 для майнінг Monero:

За оцінками, на частку секретних ASIC-майнер Monero припадало понад 50% хешрейта майже за рік до того, як про них було заявлено офіційно… Величезна частина випущених Monero опинилася в руках невеликої централізованої групи, і ці люди могли ініціювати атаку 51% в будь-який момент.

Ворик описує невидиму майнинговую індустрію, де ферми платять мільйони доларів, щоб отримати ексклюзивний доступ до проектів конкретних криптовалют. Він каже, що у кожної монети з винагородою за блоки і PoW (доказом роботи) з капіталізацією понад $20 млн. є групи секретних ASIC-майнер. Ворик зазначає:

Гра в ASIC вийшла на такий просунутий рівень, тому що на кону великі гроші.

Автор поста робить висновок про те, що «майнінг призначений для великих гравців», таким чином, централізація неминуча. Однак, за його словами, це не кінець світу:

Існує безліч інших інструментів, які доступні розробникам криптовалют і їх спільнот для боротьби з ворожим хешрейтом, включаючи хардфорки блокчейнов і спільнот. Власники хешрейта знають про це і в результаті не роблять нічого, що могло б викликати протест або загрожувати їх прибутку.

Источник: coinspot.io