Мережа Bitcoin Cash офіційно відновила протокол блокчейна, збільшивши розмір блоку в чотири рази-з 8 до 32 МБ. Це зміна консенсусу є одним з найбільш великих збільшень розмірів блоку в історії блокчейнов. Крім того, оновлення також дозволить краще зрозуміти опкоды Сатосі, що в майбутньому дозволить кодувати кольорові монети і бінарні опціони.

Мережа Bitcoin Cash (BCH) оновила розмір базового блоку з 8 МБ до 32 МБ. Впровадження нових правил консенсусу набула чинності на блоці 530356, і поки перехід був плавним. У даний момент співтовариство очікує подальшої концесії блоків. Майнеры та інші повні вузли BCH вже оновили свої клієнти до останньої версії клієнта Bitcoin ABC 0.17.1, а також інші підтримувані реалізації, такі як Bitcoin Unlimited, і XT.

В рамках оновлення збільшено розмір блоку до 32 МБ, а також розмір за замовчуванням для переносимих даних до 220 байт. Крім того, були повторно активовані раніше відключені опкоды Сатосі.

Збільшення розміру блоку

Першим і найбільшим зміною правил консенсусу Bitcoin Cash, очевидно, є збільшення розміру блоку в чотири рази. Збільшення розміру блоку до 32 МБ дозволить проводити велику кількість транзакцій через мережу через невисокі комісії. В даний час кількість транзакцій BCH щодня і неухильно зростає, і оскільки розмір базового блоку збільшився в чотири рази в порівнянні з його початковим значенням, блоки тепер не будуть заповнюватися протягом дуже довгого часу.

Потенціал цього механізму був доведений багато разів, так як протягом останніх дев’яти місяців було опрацьовано багато блоків BCH розміром від 2 до 8 МБ. Наприклад, лише через шістнадцять днів після хардфорка 1 серпня майнинговый пул Viabtc обробив блок BCH об’ємом 8 МБ, який разом вивільнив понад 37 000 транзакцій.

Інші оновлення

Іншим помітним зміною в мережі Bitcoin Cash стало збільшення розміру за замовчуванням для перенесення даних з 80 до 220 байт. Це дозволить активувати функцію OP_Return, яка є відносно недорогим способом додавання даних в ланцюжок BCH. По суті, OP_Return – це скриптова код, який використовується для позначення транзакцій як недійсні, але багато криптовалютные ентузіасти вважають, що функція OP_Return також призначена для запису великої кількості різних даних, а не тільки фінансових транзакцій.

Однак ще в 2014 році розробники BTC вважали, що «зберігання довільних даних в блокчейне – погана ідея», і рекомендували користувачам зберігати «нефінансові дані в іншому місці». OP_Return був у базі даних Биткоина з моменту його запуску. В лютому 2014 року 80-байтовий OP_Return було зменшено до 40-байт, але в 2015 році був збільшений назад до 80 байт. В більшості своїй розробники в той час розглядали цей тип використання блокчейна як «спамерский», який в кінцевому підсумку роздував б мережу.

Але навіть коли розробники попереджали, що використання OP_Return було «поганою ідеєю», люди і організації продовжували використовувати функцію для додавання різних даних. Дві організації – Omni layer і Counterparty, показали, що використання OP_Return для зберігання таких даних може бути новаторським рішенням в області побудови мета-протоколів поверх захищеного блокчейна. Однак, коли блоки заповнені і мережа перевантажена, вони можуть впливати на комісії в мережі.

Оновлення ланцюжка BCH до розміру блоку в 32 МБ і збільшення розміру за замовчуванням для переносимих даних до 220 байт дозволять впровадити різні інноваційні рішення, наприклад, додавання нових функцій у такі додатки як Memo, Counterparty Cash, Blockpress і багато інші платформи.

Опкоды

Ще одним важливим оновленням для мережі стала повторна активація
відключених раніше опкодов Сатосі – кодів, які виконують певні операції з використанням внутрішньої мови стека під назвою Script.

Багато хто вважає, що Сценарій дуже схожий на мову програмування Forth – ще одна мова і програмну середу на основі стека. В оригінальному клієнта Биткоина творець мережі Сатосі Накомото додав опкоды до програмного забезпечення, яке може виконувати різні операції, пов’язані з простою арифметикою, а також процеси з обробки рядків. Більшість оригінальних опкодов були відключені у попередніх клієнтів, і багато хто вважає, що ця мова може привнести нові функції в мережу Bitcoin Cash.

Опкоды, реалізовані в мережі BCH, поліпшать наше розуміння кодів, які спочатку додав Сатосі. Якщо все вийде, то розробники можуть поліпшити здійснення бінарних операцій та опціонів з використанням коду OP_Datasigverify і, можливо, OP_Group в майбутньому.

Інші прихильники BCH вважають, що велика частина цих опкодов принесе в мережу безліч таких інноваційних функцій, як операції з мультиподписями, кольорові монети або репрезентативні токени, компілятори розумних контрактів і методи відправлення з нульовим підтвердженням.

Не останнє оновлення

Оновлення – це перший крок на шляху до багатьох нововведень, про яких прихильники BCH говорять вже не один місяць. Крім того, обговорюється низка інших розробок, таких як повідомлення вузлів про дублювання транзакцій в новому PoW під назвою Bobtail. Крім того, програмісти вивчають протокол Graphene
і інші концепції, які можуть додати багатий набір функцій в ланцюжок BCH. Оновлення розміру блоку до 32 МБ стало успішним форком для спільноти BCH, і, швидше за все, в майбутньому його чекає ще багато інших оновлень.

 

Источник: bits.media