Глобальна телекомунікаційна система без посередників: смарт-контракти для прямої взаємодії між мобільними операторами, абонентами та сервісними провайдерами

1. Мета проекту

По задумах проектантів екосистема Bubbletone Blockchain повинна забезпечити безпосередню взаємодію користувачів з операторами і сервіс-провайдерами з усього світу, за допомогою смарт-контрактів. Це дозволить виключити участь сотень непотрібних посередників і значно знизити вартість послуг для користувачів.

Суть такої новації полягає в тому, що оператори зможуть за допомогою смарт-контрактів розміщувати на платформі месенджера пропозиції про свої тарифні плани. Ці пропозиції зможуть бачити і всі інші оператори і абоненти. Абонент зможе вибрати пропозицію того оператора, яка йому більше підходить (наприклад, по ціні).

При виборі пропозиції створюється новий смарт-контракт, в якому закладена цифрова ідентифікація абонента і дані про оплату. В результаті компанія, що розмістила цю пропозицію, ідентифікує користувача, отримує від нього гроші і починає обслуговувати безпосередньо за місцевими тарифами і з гарною якістю зв’язку.

Крім того, цю платформу зможуть використовувати і інші провайдери послуг, поза сферою телекомунікації, які зацікавлені в розміщенні своїх власних пропозицій для багатомільйонної клієнтської бази мобільних операторів (наприклад: онлайн-підписка на сервіс прослуховування музики, перегляду ТБ або інші хмарні сервіси).

Обслуговування Екосистеми Bubbletone Blockchain складається з обмеженої кількості високопродуктивних серверів – так званих «Супер-нод» або просто «нод».

Ноди не є винятковою власністю Bubbletone Blockchain. Будь-яка людина, будь-який власник криптовалюти може придбати ноду і ліцензію на її використання та почати заробляти, обробляючи смарт-контракти. Чим більше операторів і сервіс-провайдерів приєднаються до екосистемі Blockchain in Telecom, тим більше генерується смарт-контрактів, які необхідно обробляти, і тим більше дохід і цінність кожної ноди.

Команда Bubbletone Blockchain – це професійна команда з 20-річним досвідом роботи в сфері телекомунікацій і яка має в своєму портфелі кілька вже створених телекомунікаційних проектів і проектів з розробки програмного забезпечення, а саме:

 • Віртуальний мобільний оператор «Алло Інкогніто»;
 • Мессенджер Bubbletone з більш ніж сотнею корисних функцій;
 • Глобальна система обміну мобільними даними, розроблена для операторів, які зацікавлені в наданні глобального покриття для своїх абонентів. На даний момент послуги мобільного зв’язку за місцевими тарифами доступні вже в більш ніж 80 країнах світу.

З метою подальшого розширення та підтримки роботи системи, розвитку блокчейн-платформи і маркетингу команда Bubbletone Blockchain проводить збір коштів через ICO.

2. Роумінг та Bubbletone Blockchain

Проблема Роумінгу вже давно стоїть на порядку денному галузі телекомунікаційних послуг.

Через високі ціни на роумінг туристи споживають мінімальний обсяг трафіку або взагалі не використовують мобільну передачу даних.

За деякими даними, близько 70% абонентів відключають свої мобільні телефони при виїзді за кордон. В першу чергу це є наслідком високих цін на роумінг.

А це означає, що існує значний нереалізований попит на трафік з боку туристів, число поїздок яких росте з кожним роком на 4%.

Bubbletone Blockchain планує створти справедливу і прозору екосистему для галузі телекомунікаційних послуг, щоб замінити неефективну і дорогу технологію роумінгу.

Bubbletone Blockchain дозволить:

 • операторам – знизити витрати і збільшити виручку;
 • абонентам – отримати доступний зв’язок з місцевими тарифами по всьому світу;
 • власникам нод – отримати зростання доходів від майнінгу.

Крім того, при підключенні до Bubbletone Blockchain у мобільних операторів відпаде необхідність в укладанні роумінгових угод.

Мобільні оператори зможуть підключитися до Bubbletone Blockchain за допомогою API (Application Programming Interface, інтерфейс прикладного програмування) і їм не доведеться проходити складний і довгий процес підключення, як у випадку з роумінгом.

Також вони зможуть надати своїм абонентам месенджер BubbleTone зі своїми інтегрованими тарифами і візуальним оформленням і можливістю збереження абонентами свого мобільного номера при поїздці за кордон.

Це означає, що домашній мобільний оператор не втратить дохід від вхідних і вихідних дзвінків, який в іншому випадку дістався би «чужому» оператору.

Підключення нових операторів до блокчейну буде здійснюється методом консенсусу діючих гравців, що робить процес прозорим, виключає заступництво, а також значно знижує появу шахраїв.

3. Мессенджер Bubbletone

Щоб уникнути плати за роумінг і залишатися на зв’язку за межами покриття домашньої мережі, будь-який абонент зможе встановити месенджер Bubbletone і в ньому купити місцевий тариф в країні, куди він їде. Мессенджер Bubbletone доступний для установки на мобільні телефони з операційною системою Android і Apple.

Мессенджер BubbleTone надає підвищену безпеку і унікальний функціонал:

 • Аудіо- і відео-дзвінки;
 • Групові чати і СМС-чати;
 • Спалювання повідомлень після прочитання;
 • Відправлення повідомлень в майбутнє;
 • Дзвінки з програми на телефонні мережі загального користування;
 • Стікери та анімація;
 • Публікація фотографій, відео і великими файлами;
 • Запис голосових повідомлень з попереднім прослуховуванням;
 • Запит геолокації абонента і контактів;
 • Один аккаунт для декількох пристроїв з синхронізацією повідомлень і вбудованим хмарним сховищем.

Уже зараз месенджер підтримується мобільним оператором «Алло Інкогніто», і ведуться переговори з іншими операторами.

Після підключення месенджера Bubbletone до блокчейн-платформі передбачається додавання нового функціоналу з наступними можливостями:

 1. Технічна можливість купити віртуальний номер в 60 країнах світу і замовити пакети послуг зв’язку в більш ніж 100 країнах світу з локальним тарифами.
 2. Можливість включити функцію автоматичного вибору оператора за критерієм ціни або якості зв’язку.
 3. Доступ до системи незалежного рейтингу якості послуг зв’язку, що надаються операторами. Кожен користувач може оцінити якість зв’язку операторів одним кліком в месенджері Bubbletone, і його голос буде зафіксований в блокчейне.
 4. Здійснювати перекази криптовалюти або фіатних грошей іншим користувачам по всьому світу.
 5. За допомогою інтегрованої системи голосування, заснованої на блокчейні, користувачі можуть організовувати онлайн-голосування, ділові зустрічі і давати чесні оцінки продуктів і сервісів.
 6. Відеоконференції з великою кількістю учасників.
 7. Приховування чатів і контактів в разі появи перед пристроєм невпізнаної особи.

4. Ідентифікація користувачів Bubbletone Blockchain

Оскільки проект Blockchain in Telecom є глобальним, передбачається, що користувачі з будь-якої країни зможуть користуватися і оплачувати послуги зв’язку та інші сервіси поза сферою телекому.

При цьому виникає задача ідентифікації користувачів системи з боку як операторів мобільного зв’язку, так і провайдерів послуг по всьому світу.

Первинними відомостями для авторизації користувача в системі вважаються його персональні дані, передані домашньому оператору мобільного зв’язку.

Щоб гарантувати безпеку персональних даних користувача і в той же час надати можливість універсальної авторизації з боку гостьових операторів зв’язку і сервіс-провайдерів з будь-якої точки планети, будуть використані цифрові ідентифікатори користувачів.

За допомогою сучасних і загальноприйнятих методів криптографії на стороні домашнього оператора створюється цифровий відбиток вихідних персональних даних абонента.

Спеціальні обчислювальні алгоритми дозволяють зберігати такий цифровий відбиток в ще більш опосередкованому і знеособленому вигляді – у якості хеша, тобто зашифрованого рядка символів, пов’язаних з цифровим відбитком, за яким, однак, не можна дізнатися про вихідні дані абонента. Розшифрувати цей зв’язок може тільки домашній оператор абонента.

При здійсненні транзакцій в екосистемі Bubbletone Blockchain користувач дає згоду на авторизацію для того, щоб отримати доступ до сервісів за допомогою індивідуального ідентифікатора, що містить його цифровий відбиток, який передав його домашній оператор. Ці дані передаються через блокчейн і використовуються іншими операторами і сервіс-провайдерами для опосередкованої ідентифікації користувача за його згоди з метою надання послуг користувачеві і обліку витрати його коштів.

Для цифрової ідентифікації абонентів на блокчейн-платформі планується використовувати рішення компанії ShoCard, яка випускає передові розробки для галузей, де безпека, швидкість і зручність авторизації клієнтів мають критичне значення. Етап тестування технологій ShoCard в умовах платформи Bubbletone Blockchain показав позитивні результати.

5. Майнінг

На сьогоднішній день майнери криптовалют стикаються з наступними основними проблемами:

 1. Постійне зростання складності Майнінга.
 2. Проблема споживчої цінності заробленої криптовалюти, так як більшість криптовалют поки не дають можливості купити на них реальні товари і послуги.

Bubbletone Blockchain дасть майнерам можливість обробляти смарт-контракти, створені мобільними операторами і сервіс-провайдерами, і отримувати за це винагороду.

Майнери в Bubbletone Blockchain зможуть займатися реальними обчисленнями. Замість підбору значень для хеш-функцій, майнери будуть обробляти транзакцій на надання послуг зв’язку та інших онлайн-послуг.

6. Токени Bubbletone Blockchain

Bubbletone Blockchain передбачає двоконтурну систему економіки токенів. Це пов’язано з двома факторами:

 • Необхідністю забезпечити стабільні ціни на послуги для абонентів і прогнозовану виручку для операторів і сервіс-провайдерів. Для цих цілей служить SDR-токен з фіксованим курсом, прив’язаним до 5 основним фіатним валют.
 • Необхідністю забезпечити зв’язок з ринком криптовалюта, щоб дати Майнерам (власникам нод) можливість обміняти доходи від обробки транзакцій на фіатні гроші та криптовалюти. Для цих цілей служить UMT-токен з плаваючим курсом і обмеженою кількістю. Саме він буде продаватися на ICO, а також надалі зможе обертатися на криптовалютних біржах.

Ціна UMT-токенів встановлюється в криптовалюті «ефір» (Ether, ETH).

1 UMT = 0,00025ETH (На етапі ICO).

Hard cap: 35000 ETH

Всього буде випущено близько 1 000 000 000.0 токенов.

Всі маркери, не реалізовані в ході публічного продажу, згоряють.

У разі зниження курсу криптовалюта Ether (ETH) більш ніж на 20% від поточних значень, компанія залишає за собою право пропорційно збільшити розмір «хард кепа».

7. Етапи ICO

ICO проходить в 3 етапи:

1 етап (Pre-ICO)           з 01.02 по 10.02.2018.

2 етап (Pre-ICO)           з 11.02 по 20.02.2018.

3 етап (ICO)                 з 20.03 по 20.05.2018.

8. Розподіл токенів

 1. Етапи Pre-ICO і ICO 50%
 2. Фонд Bounty 0,2%
 3. Team & Community Development Fund 7,8%
 4. Network Development Fund 22%
 5. Засновники 20%

Токени, що відносяться до Network Development Fund, будуть виведені із загального обороту і покладені на депозит для забезпечення роботи Супер-нод. Весь дохід, отриманий від них, повинен повернутися в Network Development Fund.

Передбачається, що токени Team & Community Development Fund будуть використані на наступні цілі:

 • Реклама і провдіженіе ICO-кампанії.
 • Надання бонусів, але не більше 7-10% на місяць, інвесторам, які вклали кошти в Супер-ноди та для забезпечення працездатності нод.
 • Мотивація нових учасників команди, радників по бізнесу і законодавству, розробників і підрядників.
 • Організація зростання спільноти.
 • На випадок нестачі UMT-токенів для виконання транзакцій.

Контактна інформація

Website: http://bubbletone.io/

Telegram: https://t.me/bubbletone_ru

Official Bitcointalk thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2662295.0

Twitter: https://twitter.com/BubbleTone_eng

Facebook: https://www.facebook.com/BubbleTone.Eng/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCm2tpPPC5umXhBNufFmiw3g

Bitcointalk user: svv

Bitcointalk Profile link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1238657

Ether wallet: 0x7aD963313fb52DE9e266F8BD8Aa8B6f6666344F5