Рівно через місяць після того, як був представлений ASIC-майнер для ефіру, компанія Bitmain анонсувала новий асик під назвою Antminer Z9 mini, що працює на алгоритмі Equihash, який використовується для майнінг криптовалют Bitcoin Gold, Zcash, ZenCash і Hush.

Pleased to announce the Antminer Z9 mini, an ASIC miner to mine #Equihash-based cryptocurrencies. To prevent hoarding and to let more individuals worldwide get one, we’ve set a limit of one miner per user. Order here (https://t.co/LdIbpRrbgI) now while stock lasts!#AntminerZ9 pic.twitter.com/xJD58SKUfy

— BITMAIN (@BITMAINtech) May 3, 2018

Раді представити Antminer Z9 mini, асик для майнінг криптовалют на основі Equihash. Щоб запобігти скуповуванню і дати можливість всім бажаючим отримати майнеры, ми встановили ліміт: один шахтар на користувача.

За даними сайту asicminervalue.com прибутковість майнера вартістю $1999 (ціна від Bitmain) становить близько $40 в день, або $1259 в місяць (з урахуванням середніх витрат на електрику).

Використання асиков відсунуло на другий план або зробило зовсім безглуздим майнінг на відеокартах, що істотно змінило індустрію майнінгу биткоина, лайткоина, а з недавніх пір і ефіру. Поширення асиков часто викликає негативну реакцію, оскільки їх впровадження може централізувати майнінг, що суперечить децентрализованному характером криптовалют. Після анонсу Bitmain асика Antminer X3 для Monero розробники цієї кріптовалюти провели терміновий хардфорк, який зробив її майнінг на ASIC-пристроях марним (були й інші хардфорки, але розробники Monero ніяк з ними не пов’язані).

Зуко Вилкокс, засновник і директор Zcash, так прокоментував перспективу майнінгу на асиках:

Я дуже засмучений тим, що дав зрозуміти, ніби ми погоджуємося на соціальний контракт про постійному опорі ASIC. Це абсолютно не те, що я мав намір зробити, тому що я, по-перше, завжди думав, що такий стан неможливо в довгостроковій перспективі, і, по-друге, завжди вважав, що існує фундаментальний компроміс між поширенням монет з одного боку і майнерами, роблять великі інвестиції в монету, з іншого. Останні можуть зрештою виявитися цінними для стійкості до атак і для стабільності мережі.

Один з модераторів офіційного форуму Zcash сказав, що перспектива можливого опору ASIC-майнингу ще обговорюється.

Источник: coinspot.io