22 червня в рамках конференції Blockchain & Bitcoin Conference в Санкт-Петербурзі була анонсована платформа BMCHAIN, спільна розробка якої ведеться компаніями «Аналітика Інсайт» та «Бізнес Молодість». Проект являє собою децентралізовану платформу для найбільшого співтовариства підприємців Росії і СНД, яка об’єднає переваги блокчейн технологій для створення соціального медіа ресурсу з монетизацією дій кожного учасника.

З 2016 року компанії займаються спільним дослідженням можливостей технології блокчейн для ефективного вирішення завдань усередині співтовариства БМ, яке на даний момент є найбільшою мережею підприємців в Росії та СНД і налічує понад 300 000 активних учасників у 15 країнах світу. Проаналізувавши можливості використання існуючих блокчейн рішень в IT інфраструктуру, команда розробників прийшла до висновку, що їх застосування значно скорочує вартість впровадження, обслуговування і масштабування IT інфраструктури для великих соціально-економічних систем.

Для роботи платформи BMCHAIN планується використовувати високопродуктивний блокчейн промислового типу, що дозволить істотно знизити витрати на проведення фінансових і комунікативних трансакцій всередині IT системи і ефективно вирішувати затребувані бізнесом завдання. Приміром, середня вартість транзакції у таких найбільших платіжних систем VISA або MasterCard, становить від 0,5 до 7 центів. Впровадження блокчейн з порівнянною продуктивністю (24000/сек) у системи обробки платежів дозволяє знизити вартість однієї транзакції в 2 500 разів до вкрай низького рівня в 0,0002 цента без шкоди для надійності проведених операцій.

З урахуванням того, що таке проривний рішення вимагає не тільки використання математики та криптографії, але й значного обсягу досліджень в області соціальної взаємодії, що вкрай важливо володіти можливостями моделювання і практичної перевірки різних схем економічних стимулів, які дозволять учасникам платформи ефективно використовувати наявні у них ресурси для досягнення стійких позитивних результатів. Саме такими можливостями володіє компанія “Бізнес Молодість”, яка успішно проводить соціальні дослідження, розташовуючи однією з найбільших і найактивніших аудиторій підприємців у світі. Згідно зі статистичними даними на 30 червня щомісяця сайт проекту відвідує понад 1 800 000 чоловік, а загальна кількість учасників становить близько двох мільйонів. У лютому 2017 всесвітній бізнес-марафон під назвою “Битва”, організований Бізнес Молодістю, зібрав 120 000 підприємців і був номінований на внесення в книгу рекордів Гіннеса.

Лінійка освітніх бізнес-продуктів компанії користується великим попитом не тільки у відбулися підприємців, але й у тих, хто тільки замислюється про запуск своєї справи. Бізнес-курси та тренінги БМ відвідали вже більше 240 000 чоловік, які продовжують брати активну участь в інших проектах компанії. Володіючи експертним досвідом навчання широких мас користувачів практичного використання передових інструментів цифрового маркетингу та розуміючи переваги блокчейн, його практичну корисність для людей і бізнесу, “Бізнес Молодість” прагне зробити впровадження і використання блокчейн рішень інтуїтивно простим і зрозумілим для звичайних людей і бізнесів, без занурення в технічні складності і особливості революційної технології.

Найважливіша властивість блокчейн технологій, яке планується використовувати у власній платформі, — це незмінність збереженої інформації, яка дозволяє миттєво і точно оцінювати ризики при здійсненні угод учасниками спільноти, а також реалізовувати ефективну систему автоматичного арбітражу спірних ситуацій з мінімальними тимчасовими і фінансовими витратами. За словами засновників проекту правильно організована архітектура блокчейн рішення робить проведення тисяч транзакцій в секунду безкоштовним для користувачів системи, гарантуючи їх надійність і верифицированность. При цьому здійснення операції не вимагає ручного контролю і повністю автоматизовано, що виводить таку IT систему на новий, раніше недоступний рівень продуктивності і надійності.

Після успішного проведення експериментального проекту, в рамках якого на платформі BMCHAIN був запущений один з курсів “ЦЕХ” Бізнес Молодості, засновники вирішили приступити до розширення використання системи, що повинно дозволити монетарно оцінювати і заохочувати будь-які корисні для екосистеми дії кожного учасника. Впровадження сервісу планується провести в бізнес процеси десятків тисяч підприємців в Росії з подальшим виходом на закордонні ринки.

Реалізований функціонал дозволить тисячам людей і підприємців ділитися досвідом, ресурсами, можливостями та знаннями шляхом написання постів, голосування та коментування, і отримувати за це реальну цінність, виражену в цифрових токенах системи, легко конвертуються в інші типи цифровий власності і звичайні валюти. Винагорода зможуть отримати не тільки учасники, які виконують активні дії, але і ті, хто оцінює їхній внесок.

При цьому засновники планують зробити платформу максимально простою і зрозумілою у використанні навіть для тих, хто не знайомий зі світом блокчейн технологій. «Користувачі будуть настільки втягнуті в процес, що почнуть інтуїтивно користуватися перевагами блокчейн і криптовалют» — вважають розробники.

Ефективність взаємодії з системою і цінність внеску в її розвиток користувача будуть визначатися цифровий репутацією. Даний коефіцієнт планується використовувати для розрахунку обсягу заохочення користувачів системи за їх корисні для проекту та інших учасників дії. При калькуляції цінності системи буде враховуватися сумарна репутація всіх учасників співтовариства. Інші параметри будуть розраховуватися власними запатентованими економетричних програмним комплексом “Мідас” для того, щоб головний якісний параметр системи досягав максимального значення при мінімальних витратах ресурсів. Безпечне зберігання значних обсягів файлів і даних планується забезпечити використовуючи децентралізовану файлову систему IPFS.

Головні відмінності і унікальність розроблюваного нами блокчейн рішення, — вважає Роман Моїсеєв, співзасновниця платформи BMCHAIN, — полягають в орієнтованості на реальні завдання і бізнес процеси, які існують вже зараз. Реалізація безлічі існуючих проектів на базі блокчейн дозволить зробити їх функціонування дешевше, простіше і надійніше. Підприємцям не треба знати всіх параметрів системи, їм потрібно, щоб це було просто, надійно і за менші гроші — ось таке рішення ми і створюємо”.

Планується, що розвиток платформи в подальшому дозволить ефективно накопичувати і обмінювати різні типи цифрових активів, забезпечених товарами, послугами, знаннями та іншими верифицируемыми ресурсами учасників системи.

ICO платформи BMCHAIN.io пройде в жовтні 2017 року. Бронювання квитків BMT (цифрових акцій системи) творці проекту планують відкрити 15 липня. Всього буде випущено 10 мільярдів токенів.

З метою популяризації блокчейн технологій у бізнес середовищі компанія «Бізнес Молодість» проведе конференцію Реальний блокчейн, перший курс якої відбудеться вже 21 липня. В рамках конференції провідні експерти та фахівці поділяться досвідом з тисячами підприємців, розкажуть про переваги блокчейн рішень та їх ефективного впровадження в бізнес процес.

Источник: coinspot.io