Експерти банку Morgan Stanley припустили, що цифрові валюти здатні допомогти підвищенню від’ємних процентних ставок в рамках майбутньої фінансової кризи. Згідно з новими висновками Morgan Stanley, центральні банки можуть використовувати кріптовалюти, щоб зменшити негативні наслідки такого фінансової кризи, скоротивши процентні ставки.

Як повідомляє
Business Insider, команда стратегів з міжнародного інвестиційного банку розповіла про декількох областях, в яких центральні банки могли б застосовувати кріптовалюти в свою користь. Найприкметніше використання нестійких цифрових валют – це їх застосування у сфері грошово-кредитної політики. У звіті Morgan Stanley йдеться, що в разі ще одного великого фінансової кризи центральні банки можуть довести процентні ставки до ще більш високих негативних значень, ніж коли-небудь.

Business Insider зазначає, що в період останнього фінансової кризи центральні банки в усьому світі різко скоротили процентні ставки, щоб пом’якшити наслідки економічної кризи для споживачів і кредиторів. Банки Швеції, Данії, Японії та ЄС прийняли негативні процентні ставки, деякі з яких залишаються і донині, але не нижче -0,5%). Команда Morgan Stanley пояснює:

«Теоретично, стовідсоткова цифрова грошова система може забезпечити більш високі негативні ставки. Це стосується деяких центральних банків. Вільно обертаються паперові банкноти і монети (готівкові гроші) обмежують спроможність центральних банків застосовувати негативні ставки за депозитами. Цифрова версія готівки теоретично може дозволити введення негативних ставок, які будуть покриватися з усіх грошей в обігу в будь-якій економіці».

Тим не менше, дослідники також пояснили, що їх доповідь «не означає, що ми вважаємо можливим впровадження цифрового фіатной валюти і вивчили всі наслідки такого кроку». Крім того, існують деякі серйозні потенційні проблеми, притаманні такий цифровий системі. Фахівці Morgan Stanley зазначають:

«Високі і тривалі негативні ставки в кінцевому підсумку є проблематичними для банків. Потім центральним банкам доведеться безпосередньо звертатися до покупців валюти для здійснення грошово-кредитної політики, значно знижуючи кредитне плече в системі і скорочуючи темпи зростання ВВП».

 

Источник: bits.media