Головною новиною останніх днів стала покупка корпорацією Microsoft популярного сервісу для розробників GitHub за $7,5 млрд. (в еквіваленті акцій Microsoft). Ця угода — одна з найбільш знакових за останній час, враховуючи репутацію обох її учасників, а також те, що переговори між сторонами йшли з 2016 року.

Як пише Bitcoinist, в криптосообществе до новини про купівлю сервісу для проектів з відкритим вихідним кодом поставилися не надто позитивно. Розробники биткоина традиційно використовували GitHub в якості середовища для глобального співробітництва, тому не дивно, що звістка про корпоративне поглинання не вразила прихильників опенсорсного. Раніше GitHub заявляв, що буде прагнути до незалежності, навіть коли планував провести IPO в минулому році.

Приміром, Володимир ван дер Лаан, один з розробників Bitcoin Core, позитивно відповів на питання про те, чи потрібно перемістити кудись репозиторій биткоина:

Yes.
No real hurry, but I expect this is the beginning of a long painful road of gh toward obsolence, possibly ending the same way as codeplex did.

— Wladimir (@orionwl) June 4, 2018

Так. Не потрібно поспішати, але я бачу в цьому початок довгого сумного шляху Github до старіння; можливо, він закінчить так само, як і Codeplex.

CodePlex — це сервіс Microsoft, аналогічний GitHub, який корпорація закрила в минулому році. Microsoft визнала, що CodePlex просто не витримав конкуренції з GitHub.

Інші висловили побоювання щодо того, що Microsoft не зможе розкрити весь потенціал GitHub. В майбутньому розробка биткоина може перейти до конкурента — на незалежний сервіс GitLab, розроблений українцями Дмитром Запорожцем і Валерієм Сизовим. У неділю, 3 червня, через два дні після того, як чутки про угоду поповзли по інтернету, компанія повідомила про десятиразове зростання кількості мігруючих проектів.

Источник: coinspot.io