З великою кількістю блокчейн проектів і краудфандинговых кампаній, криптоиндустрии рідко можна спостерігати «одужання» тих проектів, на які коли-то, з тих чи інших причин потрапили в негативний світло.

Одним з найбільш яскравих прикладів такого повернення є эфириум, який колись ледь не збанкрутував, а потім, неймовірним чином зібравшись фізично і морально, пережив крах DAO.

Ще один приклад, можливо, не такий як видатний эфириум, це платформа Matchpool — перша соціальна мережа, заснована на блокчейне эфириума і повністю керована / ведена мотивацією співтовариства.

Як це було

Matchpool схвилювала величезна криптовалютное спільнота, оголосивши про свої плани по розробці якоїсь подібності Slack, Facebook і Online Dating Apps — з використанням ERC20 токена під назвою Guppy (GUP). Краудфандінг мав величезний успіх і приніс команді майже $6 млн. всього за 33 години.

Незабаром після краудфандингу провідний розробник проекту несподівано пішов, звинувативши генерального директора Matchpool в обміні $1,7 млн. ефіру на биткоины.

Виконавчий директор Йонатан Бен Шимон, зі свого боку, заявив тоді, що цей крок був необхідний для хеджування ризиків волатильності эфириума, і, крім того, такий обмін був прописаний у плані операцій, про який добре знав провідний розробник. Тим не менш, співтовариство було стурбоване, і історія навіть потрапила в центр уваги ЗМІ.

Але виявилося, що майбутнє не так сумнівно, і робота над проектом тривала за планом. Guppy, токени Matchpool, які будуть використовуватися всередині соціальної платформи, як і раніше будуть котируватися біржах і зможуть накопичувати ліквідність з новими інвесторами.

Що є зараз

Через кілька місяців напруженої роботи Matchpool оголосила про перший випуск продукту Alpha, який має зовсім новий зовнішній вигляд і викликає інші почуття. Гладка анімація і нове оформлення продукту плюс вступні функції показують, що основна команда діяла рішуче з моменту відкриття у квітні 2017 року. За словами команди, токен GUP буде інтегрований в бета-версію платформи.

Співзасновник Максимус Річардсон пояснив:

«Ми — проект, заснований на спільноті, і хочемо створити продукт, що відповідає потребам учасників Matchpool. Приємно бачити, що деякі наші інвестори тепер тестують платформу і дають нам неоціненну зворотний зв’язок, а також ідеї на форумі спільноти. Це робить весь процес набагато більш корисним для усіх».

Matchpool Alpha пропонує базову функціональність платформи соціальних мереж, включаючи можливість створення власних «пулів спільнот» — щось, схоже на «канали» в Slack і групи в Facebook. Більш пізні розробки дозволять учасникам Matchpool в найближчі місяці використовувати токени Guppy на платформі. Токени Guppy (GUP) будуть обмінюватися між учасниками Matchpool, і вони є валютою, яка використовується всередині платформи. З допомогою GUP ви можете отримати доступ до тих або інших функцій, а також підписатися на «платні» групи (пули) і придбати контент, створений власниками пула. Функція стимулювання в Matchpool дає власникам пулів можливість отримувати оплату, якщо два учасника цього пулу починають приватне спілкування між собою.

Бізнес-моделі Matchpool зацікавили ряд інвесторів, трейдерів Youtube і навіть колишніх партнерів JP Morgan, які створюють на платформі пули – як власні, так і для творців контенту.

Згідно із заявою компанії з альфа-версії, кілька відомих діячів індустрії розваг вже висловили зацікавленість у використанні Matchpool в якості платформи для організації взаємодії своїх спільнот.

Які перспективи

За словами Бена Шимона, «самі пули можуть бути присвячені практично будь-якої тематики, і тому об’єднують людей за спільними інтересами». Річардсон додав: «Ми надамо розробникам можливість створювати власні бізнес-моделі в пулах – для того, щоб вони могли купувати додаткові можливості на ринку, надаючи велику цінність своїм громадам».

Після декількох місяців публічного тестування та збору відгуків від користувачів, які вирішили протестувати альфа-версію платформи, Matchpool тепер збирається випустити бета-версію. Хоча точна дата бета-релізу поки що невідома, але вона планується приблизно через півроку після альфа.

На додаток до цього, Matchpool оголосила у своєму прес-релізі про те, що Guppy.fm — серія подкастів, буде представлена деякими зацікавленими учасниками галузі, а також деякими відомими рок-зірками з криптовалютного співтовариства.

Це повернення Matchpool, можливо, не настільки ж епічно, як у эфириума. Але воно наочно демонструє, що цілеспрямована брудна кампанія з використанням ЗМІ навряд чи здатна вбити цілу команду ентузіастів. Але найголовніше, це означає, що блокчейн соціальна мережа, яка розбурхала уми спільноти в кінці 2016 року, ось-ось стане реальністю.

Источник: coinspot.io