В кінці 2000-х років HTC стала першопрохідцем, вивівши на ринок смартфон на базі операційної системи Android. Тепер компанія хоче зробити те ж саме з використанням блокчейна.

У вівторок тайванський виробник електроніки анонсував смартфон Exodus, який буде служити як мобільного точкою підключення до світу децентралізованих мереж, так і пристроєм зберігання для тих, хто хоче завжди носити кріптовалюти в своїй кишені.

За словами Філа Ченя (Phil Chen), який раніше заснував лінійку продуктів віртуальної реальності Vive і нещодавно повернувся в компанію, щоб очолити проект Genesis, корпорація має намір почати продаж пристрою найближчим часом.

«Ми плануємо відкрити продажу до кінця цього року», – сказав Чень.

Хоча HTC – не єдина компанія, що працює над створенням смартфона для доступу до блокчейну (нещодавно Sirin Labs привернула 157 мільйонів доларів через ICO для створення смартфона Finney) – це, безумовно, найбільша фірма, що зважилася на подібну розробку.

Виходячи з позиціонування продукту стає зрозуміло, що HTC бачить великий потенціал децентралізованих технологій, зокрема для того, щоб дати споживачам можливість контролювати інформацію про себе в цифровому просторі. Раймонд Пат (Raymond Pao), віце-президент по новим технологіям HTC, сказав, що компанія буде займатися створенням інфраструктури і телефону, які підтримують децентралізовану мережу».

«Ми вважаємо, що смартфони стануть критично важливим компонентом для всього криптосообщества. Цей телефон стане хабом, яким був ПК в перші дні інтернету», – сказав він. «Якщо ми подивимося на індустрію, то стане зрозуміло, що ми рухаємося у двох напрямках: одна сторона централізовано на 100%, тому платформи компаній знають всю інформацію про користувачів. Цінність цих платформ в тому, що вони повністю підлаштовуються під кожного користувача. Чим більшою кількістю інформації користувач ділиться, тим краще під нього підлаштовуються сервіси, які надає майданчик.

З іншого боку, є користувачі, які більше дбають про свою конфіденційність і хочуть керувати доступністю інформації про себе. Оскільки телефон – одне з основних пристроїв, якими ми користуємося щодня, ми хочемо працювати над створенням децентралізованого простору для людей, які найбільше дбають про свою конфіденційності».

Фокус на практичність

Ініціативи подібні цій вказують на зміцнення зв’язку між мобільними пристроями і блокчейнами. Безумовно, у цих стосунках не раз виникали проблеми з програмних помилок мобільних блокчейн-додатків, які призводили до негативних наслідків для користувачів. Проте, шлях інновацій завжди тернистий і те, що намагається зробити HTC, може стати наступним великим кроком в розвитку індустрії мобільних пристроїв.

Чень сказав, що його мета – створити продукт, який забезпечить високий рівень безпеки цифрових активів, що зберігаються на пристрої, але при цьому забезпечить простий доступ до інших криптокошелькам, які пропонує ринок. Зокрема, в Genesis буде цифровий магазин для розподілених додатків або dapps, на додаток до вбудованого гаманцю. Ідея полягає в тому, що цей магазин буде пов’язаний з пропозиціями до існуючих блокчейнах, включаючи Эфириум. У телефону також буде вбудований API, щоб розробники могли створювати додатки на основі інтегрованих мереж.

Схоже, що HTC робить ставку на те, що завдяки всюдисущому характером смартфона – дані Statista
свідчать про те, що сьогодні майже 3 мільярди людей використовують смартфони по всьому світу – це саме зручне пристрій для повсюдного розповсюдження блокчейна, особливо з метою отримання більшого контролю над особистою інформацією.

«Нас дійсно хвилює проблема поширення та зберігання особистих даних, та ми вважаємо, що телефон з доступом до блокчейн-сервісів – кращий варіант її рішення», – пояснив Чень.

Один у полі не воїн

Так як HTC – один з найбільших виробників смартфонів у світі, створюється враження, що компанія збирається увірватися на ринок і шокувати індустрію своєї несподіваної розробкою. Однак за словами Ченя, тайванський виробник дотримується зовсім іншого підходу. Компанія підтримує зв’язок з такими проектами як Эфириум і DFinity, оскільки намагається інтегрувати ці протоколи телефон Genesis.

«Зараз ми спілкуємося з Эфириумом і DFinity – ми хочемо запустити їх клієнти для оптимізації їх вузлів», – пояснив він. «Ми хочемо стати доступним місцем для всіх протоколів. Рано чи пізно комусь доведеться створити протокол, орієнтований на мобільні пристрої».

Чень заявив, що в найближчі місяці компанія буде поступово публікувати додаткову інформацію про Genesis, включаючи white paper, специфікації та інші документи.

«Ми випустимо ще кілька white paper в період з липня по серпень, пояснюють, що телефон може працювати як вузол, а не як кінцевий сервер», – додав він.

Крім того, Чень зазначив, що учасники криптосообщества зможуть здійснити попереднє замовлення телефону за биткоины і ефіри:

«Ми збираємося провести попередній продаж, і будемо приймати ефіри і биткоины для попереднього замовлення».

 

Источник: bits.media