Згідно з дослідженням Greenwich Associates – консалтингової фірми, заснованої в 1972 році, традиційна фінансова індустрія витрачає понад $1.7 мільярда в рік на створення протоколів, платформ і продуктів, пов’язаних з блокчейном.

Бюджет на розвиток блокчейна у великих банків і фінансових установ збільшився в середньому на 67% з 2017 року. Команда Greenwich Associates зазначила, що 10% банків по всьому світу витрачають понад $10 мільйонів на рік на розвиток блокчейн-ініціатив та їх фінансування. В інтерв’ю Bloomberg Річард Джонсон (Richard Johnson), віце-президент напрямку маркетингу та технологій Greenwich Associates, пояснив:

«Більше половини керівників, з якими ми розмовляли, сказали нам, що впровадження DLT [технології розподіленого реєстру] виявилося складніше, ніж вони очікували».

Основні проблеми у впровадженні технології блокчейна швидше за все криється в необхідності знаходження компромісу між безпекою і гнучкістю. Якщо пропускна здатність блокчейна збільшується неорганічних без інноваційних рішень масштабування і двошарових мереж, як у випадку технології Sharding Эфириума і Lightning Биткоина, важко підтримувати високий рівень безпеки і децентралізації.

Одна з можливостей – створити закритий або контрольований блокчейн, який не повною мірою децентралізовано, але значно розподілений, з сильною криптографією, що дозволяє відтворити структуру блокчейна. Але таке рішення часто менш безпечно, децентралізовано і прозоро, ніж відкриті мережі таких блокчейнов, як Биткоин і Эфириум, які повністю розподілені і працюють в P2P-режимі.

Гнучкість чи безпека?

Запуск децентралізованого протоколу блокчейна – дороге і неефективне захід на даному етапі, особливо для великомасштабних додатків. На сесії AMA з розробниками OmiseGo співзасновник Эфириума Віталік Бутерин зазначив, що можна збільшити пропускну здатність мережі Эфириума до мільйона транзакцій в секунду, чого було б більш ніж достатньо для обробки платежів та інформації на рівні комерційних банків.

Однак таке різке підвищення пропускної здатності мережі Эфириума вимагає значного прогресу в технології Sharding, так і в Plasma – двох рішень, над якими в даний час працюють розробники Эфириума.

На конференції в Сеулі Бутерин також пояснив, що для обробки даних в мільйон разів дорожче використовувати мережу Эфириума, ніж централізовані сервери, такі як Amazon. Бутерин заявив:

«Блокчейны самі по собі є набагато менш ефективним комп’ютером і базою даних, ніж технологія, яка існує вже 40 років. Якщо ви хочете поговорити про те, для чого потрібні блокчейны, то ви повинні розуміти, що суть не лише в ефективності. Якщо ви подивіться на ціни Amazon EC2, то побачите, що вартість рішення становить близько $0,04 за годину. Скільки коштує змусити світової комп’ютер Эфириума працювати на вас? Кожен блок Эфириума, який видобувається кожні 14 секунд, в середньому потребує близько 200 мілісекунд на обробку на моєму ноутбуці. Блок має мільйон газу, і припустимо, що середня ціна газу становить 4 GWEI. Вартість заповнення блоку Эфириума в такому разі становить $13.4 і 200 мілісекунд».

Як вже підкреслювалося, застосування блокчейна повинно мати чітку мету і бачення, враховуючи, що робота додатків на децентралізованому і криптографічно захищеному блокчейне значно дорожче, ніж на централізованих платформах. В якості інструменту для обробки інформації технологія блокчейна повинна використовуватися тільки тоді, коли це необхідно, і коли до системи вимагається безумовне довіру.

Источник: bits.media