Власники квитків EOS нарешті можуть зітхнути з полегшенням: запуск блокчейна, анонсований на 2 червня, але зіткнувся з безліччю труднощів, сьогодні нарешті відбувся.

Голосування закінчилося близько години тому, і вибрані валідатори (творці) блоків вже приступили до виконання своїх обов’язків. Згідно з даними ресурсу Eosauthority.com, що займається підрахунком проголосували токенів, на момент публікації проголосувало майже 17% токенів при встановленому в протоколі порозі в 15%. Кінець голосування ресурс зазначив святковими ефектами. На створені до поточного моменту 745 тисяч блоків доводиться близько 78 тисяч транзакцій.

Користувачі EOS на форумах діляться захопленими коментарями і чекають неодмінного «туземуна», але тепер проекту належить вирішувати набагато більш складне завдання: залучати до себе реальні проекти і реальних інвесторів. Очевидно, EOS буде позбавлений перших “хвороб зростання” Эфириума, таких як вантаж померлих проектів і слабка пропускна здатність блокчейна, але у нього неминуче з’являться свої складнощі. Наприклад, мала кількість валідаторів блоків (їх всього 21) може стати причиною картельної змови і ще більшої централізації, ніж централізація майнінгу в PoW-блокчейнах. А помилки в контрактах і пов’язані з ними зломи будуть виникати і в EOS, хоча розробники блокчейна запевняють у захищеності основної мережі від вразливостей окремих контрактів.

Деякі користувачі заявляють, що стали жертвами фішингових атак і втратили свої токени. Для постраждалих створена група EOS911, яка пропонує можливості відновлення втрачених токенів. Але її компетентність поки не доведена.

На біржах зростання EOS був досить скромним і склав всього 8.5% до биткоину і 4.4% до ефіру. Це говорить про те, що співтовариство та інвесторів вже достатньо вклалися в очікування і тепер готові реагувати тільки на реальні досягнення.

Источник: bits.media