Ще недавно більшість компаній навіть не заїкалися про биткоине, эфириуме або будь-якої іншої криптовалюте.

Замість використання криптографічно захищених токенів для оптимізації робочих процесів або хоча б розмов про це деякі з найбільш відомих підприємств обмежилися застосуванням блокчейна як децентралізованої бази даних нового типу без будь-яких цифрових активів.

Але ситуація змінюється. Керівники великих корпорацій проявляють все більшу готовність прийняти те, що зараз являє собою ринок в $300 млрд.

Корпорація IBM з капіталізацією в $140 млрд. вже провела низку зустрічей з керівниками бірж і крупних корпорацій, а також з центральними банками, щоб з’ясувати, як кріптовалюти можуть допомогти скоротити витрати і збільшити прибуток. На початку цього року для допомоги в розробці криптовалютной стратегії IBM найняла нового голову за блокчейну — Джессі Лунда з Wells Fargo. Він дав CoinDesk кілька докладних коментарів, зокрема, зазначивши:

Ми бачимо величезний попит на цифрові активи по всіх фронтах.

Робота, спрямована на задоволення цього попиту, поки ведеться в основному з використанням платформи Stellar і її кріптовалюти Lumen (XLM). Про партнерство стало відомо в жовтні минулого року.

Однак в інтерв’ю Лунд сказав, що IBM зацікавлена в розширенні криптовалютных бізнес-додатків «різними способами»:

Те, що зараз відбувається, — це поява нового сегмента, який реально може стати одним з найбільших. Це ексклюзивний , але разом з тим загальнодоступний блокчейн.

У минулому році Лунд говорив, що зустрівся з представниками 20 центральних банків, які вивчають, які переваги вони могли б отримати від випуску фіатной кріптовалюти на блокчейне.

Він заявив, що «самий довговічний цифровий актив» — це той, який «випущений центральним банком і прив’язаний до фиатным депозитами в реальному світі», але при цьому має «подобу монетарної політики».

Лунд не розповів, про які саме центробанках йде мова, але зазначив, що більшість з них представляють країни Великої двадцятки.

Він відноситься до центральних банків як до «свого роду клієнтам» і очікує, що першими фіат на блокчейне випустять невеликі організації з високою концентрацією інтересів в Азії і Північній Америці.

Однак «найбільш глибоке бачення» серед центральних банків, за словами Лунда, у шведського Риксбанка, найстарішого центрального банку у світі.

У грудні 2017 року Ріксбанк опублікував white paper, в якому розповів про свою зацікавленість у переміщенні готівки Швеції на цифрову платформу, щоправда, не згадуючи при цьому блокчейн.

Лунд очікує, що в найближчому майбутньому центробанки знайдуть спільну мову з децентралізованими криптовалютами:

Я очікую, що вже цього року ми побачимо, як центральний банк почне робити хоча б щось для випуску цифровий деномінації своєї фіатной валюти. Можливо, в контрольованому форматі.

Але робота IBM з активами, випущеними на блокчейне, виходить за рамки «криптовалютной політики центральних банків.

Використовуючи ту ж технологію, яка дозволяє зростаючому числу стартапів залучати капітал на платформі Stellar, IBM вивчає широкий спектр інших токенів.

За словами Лунда, IBM розглядає три основних типи квитків: інвестиційні , які забезпечують власникам частку компанії, службові , що надають доступ до сервісу, і товарні які являють собою «оцифровку» дорогоцінних металів і інших фізичних активів:

Ми бачимо свою мету у випуску токенів, які прив’язані, наприклад, до золотих злитків, захованим десь у сховище, і при цьому більш зручні і мобільні.

Проявляючи інтерес до потенційного співпраці з товарними біржами, IBM вже працює з ритейлерами і компаніями з постачання електроенергії, які прагнуть токенизировать різні аспекти своїх ділових пропозицій.

Крім них IBM цікавиться і стартапами, що потребують залучення капіталу, хоча Лунд визнає, що вони менш привабливі для компанії:

Нам подобаються бачити більше зрілості клієнтів, з якими ми співпрацюємо.

Досі робота IBM з цифровими валютами значною мірою обмежується платформою Stellar і її криптовалютой, яка використовується в основному для транскордонних платежів.

У самій компанії працює дев’ять нод Stellar, які допомагають підтверджувати транзакції в різних країнах світу, таких як Австралія, Бразилія, Гонконг і США. Але в майбутньому IBM відкрита для роботи з будь-якою кількістю блокчейнов.

Найбільш серйозна діяльність, схоже, пов’язана з некомерційною організацією Sovrin Foundation, яка внесла свій внесок у вихідний код Hyperledger Indy і зараз готується випустити власний токен допомогою ICO. Лунд поки не розкрив подробиці цього співробітництва.

IBM приділяє все більше уваги ексклюзивним блокчейнам, тобто блокчейнам закритого типу, в яких обробка транзакцій здійснюється певним списком суб’єктів з встановленими особами.

У січні IBM Research опублікувала докладний white paper, описавши застосування моделі транзакцій, в якій биткоин використовується в базовому мережевому коді Hyperledger Fabric. Так званий Fabric Coin був створений суто для експериментальних цілей, щоб порівняти закриті блокчейны з публічними і за результатами порівняння внести зміни в Hyperledger Fabric 1.1, реліз якого відбувся в березні цього року.

Лунд очікує, що в подальшому взаємодія між закритими і відкритими блокчейнами продовжить розвиватися і буде активно використовуватися бізнесом. Він уклав:

Ми збираємося побачити набагато більше конвергенції між протилежними кінцями спектру.

Источник: coinspot.io