Виступаючи на пленарному засіданні Петербурзького Міжнародного юридичного форуму, прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв повідомив, що угоди з криптовалютами – це та реальність, яку не можна більше ігнорувати, а так звані драконівські заходи регулювання можуть задушити розвивається цифрову середу в Росії.

“Рубль зараз і в майбутньому залишається єдиним законним платіжним засобом, але операції в цифровому середовищі – це та реальність, яку ми більше не можемо ігнорувати. Нам потрібно закріпити в цивільному законодавстві базові положення, перевести їх на мову права. Тому замість поширених сленгових виразів типу “кріптовалюти” і “токени” правники розробляють більш юридично суворі поняття “цифрових грошей” і “цифрових прав і деякі інші”, – сказав прем’єр-міністр.

Глава кабміну повідомив про появу невідомих і іноді незрозумілих об’єктів прав, способів інвестування в цифрові проекти, а також поширенні технології блокчейна, яка виводить на новий виток розвитку міжнародні фінансові операції.

«Зараз у Держдума готує два законопроекти, які стосуються цифрових технологій у фінансовій сфері. Її регулювання дозволить забезпечити судовий захист від зловживань у разі виникнення спорів, завадить виводити активи в нерегульовану цифрову середу, що особливо важливо при боротьбі з легалізацією доходів, які одержані злочинним шляхом, а також створить основу для побудови системи оподаткування таких об’єктів», – додав прем’єр.

Жорсткі заходи регулювання цифрового середовища Медведєв назвав контрпродуктивними і нереальними – за його словами, доцільніше запровадити гнучке правове регулювання, не заважає її розвитку.

“Спроба взагалі все зарегулювати в цифровому світі є абсолютно контрпродуктивною і нереальною. Цей світ дуже швидко змінюється, і нам потрібно мати гнучке законодавство, що визначає якісь базові терміни, але не заважає розвитку цифрового простору. Необхідно знайти цей баланс – це, напевно, найскладніша задача”, – заявив Медведєв.

Він також відзначив недоцільність введення заборон у цифровому середовищі, де негайно виникають шляхи їх обходу.

“Сьогодні вже не працює в повному вигляді тріада звичних методів – припис, дозвіл, заборона. У цифровому середовищі, на глобальних ринках досить складно щось категорично заборонити і забезпечити виконання цієї заборони, – уточнив він. – Негайно виникнуть шляхи обходу заборон і приписів. Як ми це бачимо, в тому числі, з нормами щодо захисту інтелектуальної власності і цілий ряд інших правових інститутів”.

В результаті такого регулювання виникають витрати, які перекривають очікуваний ефект від його запровадження.

“Сучасне право в цьому сенсі має бути рискоориентированным. Тобто створювати стимули для певних дій, пропонувати вигідну і зручну модель, залишаючи свободу дій”, – заявив прем’єр-міністр.

Источник: bits.media