Комітет Держдуми з держбудівництва має намір підтримати в першому читанні ініціативу, закріплює в Цивільному кодексі РФ базові норми у сфері цифрової економіки, викладені в законопроекті В’ячеслава Володіна і Павла Крашеніннікова.

Автори вважають, що це допоможе регулювати та розвивати ринок нових об’єктів економічних відносин – токенів і кріптовалюти. За їх словами, криптовалюта є перспективним об’єктом, який необхідно включити в правове поле.

Згідно із заявою голови комітету з держбудівництва Павла Крашеніннікова, законопроект не узаконить цифрові гроші, але створить правову базу для обігу цифрових прав, а також вчинення і виконання операцій з ними.

«Ми усуваємо існуючі ризики використання цифрових об’єктів в цілях виведення активів в нерегульовану цифрову середу – наприклад, для легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, або для виведення з-під звернення стягнення при банкрутство, або фінансуванню тероризму», – розповів Крашенинников.

«Відсутність регулювання ринку криптовалют робить учасників угод з ними, а також третіх осіб, наприклад, кредиторів і спадкоємців – незахищеними з правового боку», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Відповідно до законопроекту, криптовалюта буде використовуватися в якості платіжного засобу «в контрольованих обсягах» на умовах, встановлених окремим законом, розробленим за участю Центробанку, Мінфіну і Мінекономрозвитку.

Для спрощення підписання «смарт-контрактів» законопроект прирівнює цифрове підтвердження ідентифікованого користувача до його письмовою згодою, після чого угода автоматично вважається досконалою і може оскаржуватися лише у разі стороннього втручання в дію комп’ютерної програми. Також законопроект легалізує процес збору і обробки значної маси знеособленої інформації (big data).

На пленарному засіданні законопроект, що регламентує порядок обігу кріптовалюти, планується розглянути на наступному тижні.

Источник: bits.media