Розробник децентралізованих додатків Blockstack ще на один крок наблизився до свого бачення Web 3.0 з додаванням app.co – каталогу для децентралізованих додатків або dapps.

Співзасновник компанії Райан Ши (Ryan Shea) сказав, що компанія запускає ресурс, мета якого – подолати прірву між розробниками децентралізованих додатків та потенційними користувачами. Проект з відкритим вихідним кодом буде безкоштовним для розробників, і Blockstack бачить «в цьому ключовий момент для децентралізованої розробки додатків і нових відкриттів».

«Мета полягає в тому, щоб реально об’єднати розробників додатків і користувачів, а також продемонструвати цінність подібного об’єднання. Ми хочемо допомогти користувачам знайти децентралізовані програми. Ми запустили наш браузер в минулому році, що було великим успіхом. Після цього ми почали помічати, що люди створюють справжні додатки поверх нашої платформи, і в минулому році ми були зосереджені на тому, щоб отримати від них знання по цій темі», сказав Ши.

Цю ініціативу і правда можна вважати першим кроком на шляху до створення спеціалізованого магазину для розробників dapps. Подібний проект дозволить розробникам в майбутньому стягувати плату за розширені версії своєї програми, а також виходити на інші ринки.

«Ми хочемо створити всеосяжний магазин децентралізованих додатків. Одним з його основних компонентів стане індекс, що дозволяє відслідковувати найбільш популярні додатки, а іншим – список функцій на зразок того, що ви можете побачити в магазині додатків Apple», – пояснив Шей.

Ши також сказав, що зараз його команда переходить з інфраструктурної фази до підтримки масштабованих децентралізованих додатків. Він зазначив, що зараз «вони набирають реальні обороти і привертають реальних користувачів», і що його компанія буде продовжувати заохочувати розвиток децентралізованої мережі і залучати розробників на спільні проекти».

«Головне, що ми хочемо донести до спільноти: можуть існувати різні платформи, що конкурують один з одним, але всі вони ще дуже малі, а реальна конкуренція повинна розгортатися з платформами кшталт Facebook».

У минулому році через кілька місяців після запуску децентралізованого браузера, стартап Blockstack зібрав $50 мільйонів на ICO з участю венчурних фондів. З них тільки 10 мільйонів компанія отримала в своє розпорядження відразу. Наступні 20 мільйонів будуть розблоковані після того, як стартап випустить наступну версію свого продукту. Решта 20 мільйонів доларів будуть доступні, коли компанія досягне фінального етапу – мільйон підтверджених користувачів платформи.

Источник: bits.media