Компанія Bitmain завжди була небагатослівною; за неї більше говорила ефективність ASIC-майнер. Тому реакція майнингового гіганта на недавній пост The State Of Cryptocurrency Mining Девіда Ворика, провідного розробника децентралізованого хмарного сховища Sia і кріптовалюти Siacoin, стала досить несподіваною. Ворик також керує виробничою компанією Obelisk, яка в найближчі тижні збирається випустити перший асик.

У своїй довгій статті Ворик аналізував технічні аспекти криптовалютной індустрії і розкрив деякі брудні секрети цієї галузі і, зокрема, роль Bitmain в ній. Він стверджує, що Bitmain перешкоджала виробництва майнер Obelisk в Китаї, а також буде використовувати свої ресурси для припинення провадження асиков іншими компаніями в країні. У відповідь на ці звинувачення Bitmain на своєму офіційному сайті заявила:

Враховуючи величезну кількість і різноманітність постачальників в Китаї, досить важко стверджувати, що Bitmain могла б забезпечити таку ступінь контролю над ланцюжком поставок конкурентів.

Цікаво і те, що Bitmain прямо не спростовує твердження Ворика, натомість акцентуючи увагу на тому факті, що аналіз передбачуваної «брудної гри» займає всього 6% статті Ворика, а переконливі докази на матеріалі відсутні. Крім цього, Bitmain відкидає звинувачення в тому, що вона «заповнила ринок» своєю продукцією:

На старті Bitmain ввела сувору політику розподілу майнер за принципом «один майнер на користувача» і інші методи, спрямовані на обмеження централізації майнінгу… З тих пір ми застосовуємо цю політику з запуском всіх асиков для криптовалют, які можна майнить на відеокартах. Розрахунки у статті Ворика чисто теоретичні.

Источник: coinspot.io